Koofrovo izobraževanje Omrežja in varnost
V Koofru nadaljujemo z izobraževanji v sklopu projekta SRC-EDIH. V torek, 22.10.2024, je potekalo izobraževanje Omrežja in varnost, ki ga je vodil Andraž Sraka, priznani strokovnjak s področja informacijske varnosti in omrežij.
Namen projekta SRC-EDIH, v katerem sodeluje tudi podjetje Koofr, je spodbujanje digitalne preobrazbe mikro, malih in srednjih podjetij ter javnih organizacij v Sloveniji. V ta namen partnerji projekta nudimo več storitev, organiziramo pa tudi številna izobraževanja z različnih področij, ki so po večini brezplačna.
V torek, 22.10.2024, smo v Koofru izvedli brezplačno izobraževanje Omrežja in varnost, ki ga je vodil Andraž Sraka.
V septembru smo organizirali tudi izobraževanje Kibernetska varnost, ki lahko za vaše podjetje predstavlja pomemben korak k izboljšanju kibernetske varnosti.
Izobraževanje Omrežja in varnost
Udeleženci so se na interaktivnem izobraževanju spoznali z osnovami omrežij, nadzora nad njihovim upravljanjem ter grožnjami v korporativnih okoljih. Predavatelj je izpostavil najpogostejše vrste napadov na omrežno infrastrukturo in grožnje, ki vas lahko doletijo v korporativnem omrežju. Udeležencem je predstavil brezžični usmerjevalnik oziroma router napravo, namenjeno izvajanju penetracijskih testov. S penetracijskimi testi usposobljeni posamezniki iščejo varnostne ranljivosti, ki bi jih akter grožnje lahko izkoristil v sistemu, omrežju ali infrastrukturi podjetja.
14.11.2024 se nam pridružite na ponovljenem izobraževanju Kibernetska varnost, kjer boste spoznali osnovne in napredne prakse, ki vam bodo pomagale zaščititi vašo digitalno identiteto pred kibernetskimi grožnjami. Udeležba je brezplačna. Prijavite se še danes!
V nadaljevanju smo razdelali načine za zaščito organizacij pred napadi, prepoznavanje in upravljanje tako notranjih kot tudi zunanjih groženj ter načine za odzivanje na varnostne incidente. V zadnjem delu pa je predavatelj predstavil načine za pripravo in prijeme za izboljšanje kibernetske varnosti omrežne infrastrukture.
Za udeležence izobraževanja smo v Koofru pripravili ugodnost za shranjevanje v oblaku, lahko pa si ustvarite tudi brezplačen paket.
Andraž Sraka je dolgoletni strokovnjak s področja informacijske varnosti in omrežij, z dolgoletno kariero v industriji. Svojo poklicno pot je začel pri telekomunikacijskih operaterjih (ISP), zdaj pa deluje kot neodvisni svetovalec za varnost in omrežno infrastrukturo. Je aktiven član Upravnega odbora slovenskega foruma omrežnih strokovnjakov SiNOG (Slovenian Network Operation Group) ter slovenskega odseka CSA (Cloud Security Alliance). V Sloveniji organizira konferenco Security BSidesLjubljana in mesečna srečanja SecTalks, namenjena ljubiteljem in entuziastom na področju kibernetske varnosti pri nas. Poleg tega je del ekipe uspešnega slovenskega podcasta Ogrodje, ki kot multimedijska platforma in skupnost povezuje tehnološke strokovnjake in navdušence.
Projekt SRC-EDIH
Digitalna preobrazba organizacij je v današnjem času nujno potrebna zaradi zagotavljanja konkurenčnosti podjetij in organizacij javnega sektorja. Pri tem ne gre zgolj za uvajanje novih tehnologij, temveč so pomembne tudi spremembe v poslovnih procesih, kulturi in načinu razmišljanja znotraj organizacij. Ker se podjetja in javne organizacije soočajo z različnimi digitalnimi izzivi, je Evropska unija ustanovila mrežo evropskih digitalnih inovacijskih stičišč (EDIH). V to je vključeno 151 stičišč v različnih državah Evropske unije in SRC-EDIH (Smart, Resilient and Sustainable Communities – European Digital Innovation Hub) predstavlja eno izmed dveh stičišč v Republiki Sloveniji.
V projektu SRC-EDIH, ki ga sofinancirata Evropska komisija in Ministrstvo za digitalno preobrazbo, sodeluje 16 partnerjev, med njimi tudi podjetje Koofr. V sklopu projekta partnerji spodbujamo digitalno preobrazbo mikro, malih in srednjih podjetij ter javnih organizacij v Sloveniji. S tem namenom med drugim organiziramo tudi izobraževanja z različnih področij, ki so po večini brezplačna.
Financirano s strani Evropske unije. Izražena stališča in mnenja so zgolj stališča in mnenja avtorja (-ev) in ni nujno, da odražajo stališča in mnenja Evropske unije ali Evropske komisije. Zanje ne moreta biti odgovorna ne Evropska unija ne Evropska komisija.